Ένα ακόμη πολύ άσχημο αποτέλεσμα για τον Πορταϊκό στην έδρα του, ο οποίος ηττήθηκε σήμερα από το Μεγαλοχώρι με σκορ 2-0 & πλέον ισοβαθμεί με 17 βαθμούς στην αγχωτική ροζ γραμμή του υποβιβασμού με τον Αγ. Οικουμένιο, ο οποίος σήμερα πήρε μεγάλη νίκη στην έδρα του, παίζοντας με τα Σαράγια.

Η ομάδα της Πύλης μπήκε αρκετά δυνατά στο πρώτο 20λεπτο του πρώτου ημιχρόνου, είχε την υπεροχή, ανιαρή ωστόσο, μιας & δεν κατάφερνε συντεταγμένα να φτιάξει φάσεις & να δημιουργήσει ένα τέρμα. Από το 20′ & μετά το Μεγαλοχώρι ισορρόπησε το παιχνίδι & αντίκρισε τον Πορταϊκό στα ίσα, δημιουργώντας καλές ευκαιρίες για κάποιο γκολ.

Στο 2ο ημίχρονο & πάλι η ομάδα της Πύλης ήταν αυτή που είχε την συντριπτική κατοχή της μπάλας, όχι όμως & την ουσία, την οποία κατείχε το Μεγαλοχώρι, το οποίο στις αντεπιθέσεις του ήταν «φωτιά»…καταφέρνοντας στο 65′ να προηγηθεί στο σκορ όταν το αρχικό σουτ του Φλώρου βρήκε σε σώμα αμυντικού & στην επαναφορά ο ίδιος παίχτης με κοντινό δεύτερο σουτ έγραψε το 0-1.

Στο 71′ ο Πορταϊκός δεν εκμεταλλεύτηκε την μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει, όταν το πέναλτι του Τσαρούχα, απέκρουσε θεαματικά ο Πανέτσος…

Το ίδιο σκηνικό έως το τέλος του αγώνα, με τον Πορταϊκό να έχει την κατοχή & το Μεγαλοχώρι να επιλέγει τις γρήγορες αντεπιθέσεις, κάτι που του βγήκε για δεύτερη φορά στο 91′, όταν ο Αθανασόπουλος σε ένα γρήγορο κατέβασμα της μπάλας από τον χώρο του κέντρου, πέτυχε το 0-2 για την ομάδα του, με ωραίο πλασιέ, βρισκόμενος σε τετ-α-τετ με τον Τζιουβάρα. Σκορ το οποίο ήταν & το τελικό.

Οι φάσεις

Στο 3′ κοντινή κεφαλιά του Τσαρούχα, από πλεονεκτική θλεση, μόλις άουτ από την αριστερή κάθετ δοκό του Πανέτσου

Στο 7′, ο Ιωαννίδης χάνει την προβολή από κοντά, ύστερα από σέντρα συμπαίχτη του

Στο 65′, 0-1 για το Μεγαλοχώρι με τον Φλώρο

Στο 70′, πέναλτι για τον Πορταϊκό, όταν η μπάλα σε σουτ του Κολότσιου, βρήκε σε χέρι αμυντικού

Στο 71′, χαμένο πέναλτι με τον Τσαρούχα

Στο 81′, σε τετ-α-τετ ο Φλώρος με τον Τζιουβάρα, το πλασιέ απελπιστικά πάνω από την οριζόντιο δοκό

Στο 91′, 0-2 για το Μεγαλοχώρι με τον Αθανασόπουλο

Στο 92′, με 2η κίτρινη αποβάλλεται & ο Τζαβαλάς για το Μεγαλοχώρι

Στο 93′, κοντινή κεφαλιά, ύστερα από κόρνερ, του Γ. Βαγενά, για άλλη μια φορά ο Πανέτσος σε κόρνερ.

Πορταϊκός: Δημήτρης Σαργιώτης

Μεγαλοχώρι: Περικλής Βασιλείου

Διαιτητής: Μανασής Κ.

Βοηθοί: Μουστάκας, Πάφης

*Με τις μπλε εμφανίσεις ο Πορταϊκός, τις ασπρόμαυρες το Μεγαλοχώρι.

IMG_5825 IMG_5830 IMG_5831 IMG_5833 IMG_5837 IMG_5839 IMG_5845 IMG_5847 IMG_5853 IMG_5857 IMG_5863 IMG_5869 IMG_5880 IMG_5881 IMG_5883 IMG_5892 IMG_5893 IMG_5899 IMG_5902 IMG_5903 IMG_5906 IMG_5907 IMG_5912 IMG_5919 IMG_5951 IMG_5953